Aktivity

Během každého školního roku pořádáme pro děti nejrůznější aktivity, které mají různorodá zaměření:

• rozvíjení dovedností - vyřezávání dýní, stavba sněhuláka, výtvarné práce v přírodě, rybářské závody apod.
  • pohybové aktivity - sportovní dny, Stanování ve škole, Školní olympiáda, zimní lyžařský a letní cyklistický kurz
  • vzdělávací – školní kolo matematických soutěží, zeměpisná olympiáda, jazykové soutěže
  • poznávání naší vlasti - z posledních jmenujme Krkonoše, Jeseníky, Žďárské vrchy, Třeboňsko, Praha
  • pobyty mimo Česko - Anglie, Osvětim

Při škole aktivně pracuje Sdružení rodičů, které se podílí na finančním zajištění některých akcí dle potřeb školy. Ve spolupráci s ním škola pořádá různorodé akce nejen pro děti a jejich rodiče, ale i pro veřejnost. Mezi tradiční patří:

• Mikuláš ve škole
  • Vánoční besídka
  • společenský ples
  • Čarodějáles
  • Den matek
  • Den dětí

Na pravidelných schůzkách škola seznamuje rodiče s děním ve škole, v případě potřeby škola pořádá i mimořádné schůzky se zákonnými zástupci žáků, kteří jsou prostřednictvím těchto schůzek informováni o prospěchu a chování jejich dětí a případně o plánovaných školních akcích. Při škole působí také školská rada, v níž pracují zástupci Obce Želetice, zástupci rodičů a pedagogů školy.

Hlavním partnerem školy je obec Želetice, která zaštiťuje mnohé naše akce především finančně a prostorově (park s rybníkem, koupaliště s přilehlým sportovištěm). A dále také místní divadelní spolek Želetín, se kterým spolupracujeme především na kulturních aktivitách v místním divadle. Protože k nám směřují žáci 1. stupně ze škol Horní Dunajovice a Skalice, pořádáme s těmito subjekty metodická sdružení, kde se snažíme najít společná řešení této situace tak, aby přechod žáků byl co nejméně náročný. Škola se snaží dlouhodobě najít partnera pro různorodé aktivity i v jiné škole, např.:

• předmětové soutěže - Matematická soutěž Lískulka (ZŠ Vedrovice), Konverzační soutěž v angličtině (ZŠ Břežany)
  • sportovní klání se ZŠ Mikulovicemi, ZŠ Břežany, ZŠ a MŠ Horní Dunajovice, ZŠ a MŠ Skalice a MŠ Tvořihráz
  • meziškolní vzdělávací pobyty – Anglie

Mezi formy další spolupráce náleží:

• dopravní výchova realizovaná na dopravním hřišti v Miroslavi
  • výuka plavání v plaveckém bazénu Znojmo
  • lyžařský výcvikový kurz v Čenkovicích v Orlických horách
  • poznávání české historie - Umělecká Agentura Pernštejni
  • poznávání světa zvířat - Záchranná stanice zvířat Ikaros, Sorbon-Pes fotbalista
  • seznámení se s možnostmi profesní budoucnosti – návštěva Úřadu práce Znojmo, Burza povolání SOU Přímětice
  • sběr a recyklace – sběr starého papíru pro znojemskou firmu FCC Environment, projekt Recyklohraní